استفاده از کابل دتکتور حرارتی افزایشی جهت  پارکینگ ها  در مقایسه با دتکتور آدرس پذیر

باتوجه به آنکه در پارکینگ  ، تیرآهن و زائده های بلند و بیش از حد متعارف ( بیش از ۱۰% عمق سقف کاذب ) وجود دارد ، لذا هر زائده یک دیوار حائل فرض می شودو در هر قسمت آن یک دتکتور مورد نیاز است .
لذا در مورد پارکینگ ها نیز پیشنهاد می گردد از کابل دتکتور حرارتی با نرخ افزایشی استفاده نماید و کل اجرای کابل لوله و کابل و دتکتور حرارتی متغیر و  . . . را حذف نموده و مطابق با استاندارد های کابل دتکتور حرارتی افزایشی BS5839 در ۵/۷ متر بصورت خطی و پیوسته از این کابل دتکتورها استفاده نماید و تجهیزات طرح اول اضافه و تجهیزات طرح دوم حذف می گردد .
توضیح آنکه کابل دتکتور حرارتی افزایشی بصورت خطی بوده و به اینترفیس رابط با سیستم آدرس پذیر متصل می گردد و هر ۳۰۰ متر را آدرس دهی می نماید و ساختار آن مانند کابل کواکسیال بوده و در هر قسمت با دمای محیط تطبیق نموده و بر اساس تغییرات حرارت ، مقاومت پوشش شیلد آن و قسمت مغزی تغییر می نماید و این تغییرات باعث اعلام حریق می گردد که توضیحات کامل تر آن به پیوست می باشد.
با استفاده از سنسورهای خطی می توان تمامی نقاطی را که ریسک حریق دارند را پوشش داد، حتی در محیط هایی که دارای آلودگی یا گرد و غبار و مواد معلق بسیار زیاد ، رطوبت و نم بسیار شدید و خورندگی بالا می باشد و یا محیط های پرخطر از لحاظ الکتریکی بدون اینکه این شرایط سخت باعث آلارم کاذب شود ( مانند اتفاق هایی که برای دتکتورهای معمولی می افتد) به علاوه آنکه مانند دتکتورهای معمولی نیازی به تعمیر و نگهداری و تمیزکاری ندارند.
ضمنا عملکرد سنسورهای خطی بوسیله RFI & EM مختل نمی شود.
موارد استفاده سنسورهای خطی علاوه بر مواردی که تا به حال به صورت سنتی معمول بوده مانند پارکینگ ها ، سینی کابل ها ،کانوایرها ، تانک های ذخیره سوخت و انبارها در حال توسعه می باشد و اکنون در محیط های ذیل نیز در تمام دنیا مورد استفاده قرار گرفته و تایید گردیده است:
بالابرها و آسانسورها
سقف ها و کف های کاذب در ساختمان ها
مسیرها ی سیم کشی، رایزرهای برق و سینی کابل ها
متروهای زیرزمینی – ایستگاههای مترو و تونل ها
پارکینگ های وسائط نقلیه
کشتی ها و نفت کش ها
ساختمان های مسکونی و تجاری و اقامتی ، موزه ها ، مساجد ، زندان ها و …

Capture2

c